www. stránky našeho Mysliveckého spolku

 

Závody ve střelbě na asfaltové terče

sezóna 2018

 
 
12.5 - Prvý úspěch sezóny zaznamenal Kamil Kazický na Memoriálu, který je pojmenován po našem trenérovi a učiteli Oldřichu Hermanovi. Na tomto již sedmém ročníku memoriálu vystřílel krásné první místo a stal se tak na rok držitelem putovního poháru.
 
20.5 - Kulový čtyřboj malorážkou Havířov Stružník - Pavel Jeník 6.místo nástřelem328 ze 400 možných
 
27.5 - Memoriál Jaromíra Pipreka Karviná Doly, Kamil Kazický v tomto závodě obsadil 4.místo a Pavel Jeník 6.místo.
 
24.6 - Závody družstev OMS Karviná na střelnici v Karviné Dolech. Na družstvech jsme vybojovali třetí místo v brokové kombinaci Automatického trapu a  Zajíce. Naše družstvo bylo tentokrát ve složení Kamil Kazický, Pavel Jeník a Jarda Dadok
 
14.7 - 34 střelců se sjelo na závody v brokové střelbě na baterii v Oderských vrchách. Na střelnici v Jakubčovicích se nám vždy celkem dobře dařilo a letos se taky povedl krásný kousek. Pavel Jeník vybojoval druhé místo po dramatickém rozstřelu o 2 - 3místo s místním již několikanásobném vítězi tohoto memoriálu J.Fojtíkem.
 
Tímto závodem skončila pro naše střelce i soutěžní sezóna 2017. Ovšem ve střelbě jsme se zdokonalovali až do konce měsíce listopadu na tréninkových střelbách v Bohumíně Záblati kde se ještě na konci sezóny soutěžilo o tzv. Cenu kamaráda.
 

sezóna 2017

18.3 - Na tréninky v brokové střelbě do Bohumína Záblatí dorazili Rychvalďáci v hojném počtu. Josef Suchopa, Jozef Knap, Tomáš Schramm, Jaromír Dadok, Pavel Jeník, Štefan Tichý a Josef Lipjak se synem Adamem. Po zimě to sice moc nešlo, ale je začátek sezóny tak buďme optimisty. Střelecký klub tímto moc děkuje za finanční příspěvek na provoz střelnice panu J.Suchopovi a P.Mamicovi.
 
1.5 -  Závody družstev byly přesunuty s Havířova Bludovic na střelnici Bohumín Záblatí. Na prvém místě skončilo družstvo Kazický, Jeník doplněné o již bývalého člena J.Fice, taktéž druhé "rychvaldské" družstvo Sobek, Dadok bylo doplněno o bývalého člena MS Rychvald P. Mamicu. Závodilo se v kombinaci AT + B dvojterče.
 
13.5 - Memoriál O.Hermana proběhl za nádherného počasí v sériovém závodě jednotlivců vystřílel P.Jeník třetí místo. Závodilo se v AT. 
 
20.5 - Na smažení vaječiny spojeno se střeleckými závody (B) v Ostravě Heřmanicích vybojovali rychvalďáci páté (Jeník) a šesté místo (Schramm)
 
21.5 - Havířov Stružník - na kulové střelnici MP Havířov porádal OMS Karviná kulový čtyřboj malorážkou. Za Rychvald sříleli Sobek, Kazický a Jeník. P Jeník obsadil 4.místo.
 
28.5 - Na memoriálu J Pipreka jsme obsadili šesté (Kazický) a sedmé místo (Jeník).Závodilo se v kombinaci AT a LK
 
29.7 - Velká cena Bohumína - Bohumínskou Velkou cenu letos ovládli rychvalďáci, jak se říká "každý chvilku, tahá pilku" . Letos obsadil  T.Schramm 2.místo a J.Drápela 3.místo v nelehkém kombinovaném závodě 20xAT + 20x B dvojstřely a pro zajímavost 1.místo ex rychvalďák J.Fic a 4.místo ex Rychvalďák P.Mamica. Takže velká gratulace, zase se rychvaldu něco povedlo.
 
--- - Naší střelci se rozjeli i do vzdálenějších koutů moravy, navštívili jsme střelnice v Martinicích, Iváni na Hané, Palkovicích, Olomouc Dolany, Prostějov, Kojetín, Kroměříž, Jakubčovice, Vlkovice, Březovou a sousední Hať. Také probíhal čtvrtý ročník Okresní střelecké ligy, kterou pro rok 2017 vyhrál Pavel Jeník, převzal tak "otěže" soutěže po bývalém členovi MS Rychvald Jakubu Ficovi, který zvítězil ve třech ročnících.
 
 

 Sezóna 2016

1.5 - Tak střelecká sezóna se naplno rozjela a náš spolek jsme reprezentovali už šestým rokem na soutěži družstev v Havířově Bludovicích a již po šesté jsme stanuli na stupních vítězů, tentokrát na druhém místě. Naše družstvo závodilo ve složení Pavel Jeník, Tomáš Schramm a Jakub Fic. Tomáš skvěle a plnohodnotně zastoupil Kamila Kazického, který se nemohl zúčastnit z pracovních důvodů.
 
14.5 - Stejně jako náš Memorial O.Hermana v Záblatí ve kterém naši střelci neuspěli probíhal i Okresní přebor v Ostravě Staré Bělé. Ostravský okresní přebor vyhrál rychvaldský střelec. Jakub Fic se stal okresním přeborníkem a odnesl si krásný pohár za první místo v brokových disciplínách a v malorážce vybojoval třetí místo.
 
21.5 - Na smažení vaječiny již tradičně spojeno se střeleckými závody v Ostravě Heřmanich se sjíždí nejvíce rychvalďáků. Mimo Tomáše Schramma, Pavla Jeníka, Kamila Kazického si letos zasoutěžili i Jan Drápela, Pepa Knap a Jiří Mižďoch. Tomáš Schramm vybojoval v Heřmanicích nádherné třetí místo.
 
22.5 - Na kulové střelnici Havířově Stružníku zorganizoval OMS Karviná kulový čtyřboj malorážkou. Díky nádhernému počasí se sjelo rekordních 29.střelců. Soutěžilo se ve střelbě v sedě na lišku, s oporou pevné tyče stříleli závodníci na terč srnce
 s oporou volné tyče na kamzíka a s volné ruky na divočáka. Zvítězil rychvalďák, ale bohužel jen trvalým bydlištěm. Je velká škoda, že Radek Šmíd není členem "domácího" Mysliveckého spolku. Druhé místo obsadil Jakub Fic se stejným nástřelem jako vítěz, ale bohužel horším skóre a přátelé pozor...třetí místo obsadila přítelkyně Jakuba Fice Anička Melecká, strčila za klobouk 26.chlapů, zkušených střelců a myslivců !!! Takže gratulujeme. Výsledky této soutěže se započítavaly do OML.
 
29.5 - Tentokrát jen Kamil Kazický stanul v Karviné na stupních vítězů. Na Memoriálu Jaromíra Pipreka vystřílel krásné druhé místo. Soutěžilo se jako tradičně v kombinaci Loveckého kola (20) a Automatického trapu (20)
 
1.6 - Článek v Rychvaldském zpravodaji červen 2016....zde
 
26.6 - Závody družstev OMS Karviná - družstvo MS Rychvald tentokrát ve složení P.Jeník, J.Fic a T.Schramm nedosáhlo na stupně vítězů a odvezlo si pouze bramborovou medajli. Oproti loňským ročníkům se letos střílela kombinace 20 terčů AT + 15 terčů zajíce (Rabbit).
 
17.9 - Klubový pohár v Bohumíně Záblatí nevyhrál sice žádný Rychvaldský střelec, ale Kuba Fic se umístil na krásném druhém místě a Pavel Jeník na pátém místě, výsledky se počítaly do Okresní střelecké ligy.
 
V čase prázdnin se někteří naší střelci rozjeli do různých koutů moravy, nejlépe bodoval v Martinicích Kamil Kazický, který se dostal do finále a nakonec si odvezl páté místo. V Jakubčovicích nad Odrou skončil na pátém místě Pavel Jeník. Dále jsme si odskočili zazávodit ještě do Lechotic, Klenovic na Hané, Dolan u Olomouce, Vyškova, Březové u Vítkova a na silvestra jsme zabloudili až do Krkonošského Žacléře, ale tam jsme bohužel nebodovali.
 
 
 

sezóna 2015

24.1 -  Na "Sranda závodu" v Bohumíně Záblatí jsme ukončili loňskou střeleckou sezónu a zároveň tím odstartovali tu novou. Na tyto závody bylo pozváno 22.střelců a všichni se dostavili. Pořadatelé si vymysleli tři střelecké disciplíny pro každého závodníka+6.členné finále. Střílel se Americký trap, Severský trap a pak bohumínská specialitka - střelba na AT za pochodu. Pavel Jeník se umístil na stupních vítězů na druhé příčce, Kamil Kazický na 5.místě, Jakub Fic na místě sedmém. Štefan Tichý a Jarda Dadok byli na soutěž rovněž pozváni a jejich střelecké výsledky nebyly vůbec špatné.
 
18.4 - Okresní přebor v Ostavě Staré Bělé-soutěž v disciplínách Universální trap, Lovecké kolo a Malorážka. Jakub Fic ve velké konkurenci suverénně zvítězil v malorážce nástřelem 397 ze 400 možných bodů. A aby toho nebylo málo tak Jakub ještě obsadil na tomtéž závodě druhé místo v Loveckém Kole. Takže máme za sebou start do nové sezóny a to velice úspěšný, tak doufejmě, že nám forma vydrží.
 
1.5 - Naše družstvo (Kamil Kazický, Pavel Jeník, Jakub Fic) vybojovalo v Havířově Bludovicích po dvou létech 1.místo. O jeden zasažený terč jsme porazili družstvo Pěchovič, Krátký (Orlová Doubrava) doplněné o S.Hinčicu (Karviná Doly). Závodilo se v kombinaci Loveckého kola (12) a Baterie (10) pro každého střelce. V soutěži závodil ve smíšeném družstvu i Jaromír Dadok (5.místo). Celkem se do soutěže zapsalo a závodilo 7.družstev. Kamil Kazický vyhrál cenu pro nejlepšího střelce celých závodů.
 
9.5 - Memoriál Oldřicha Hermana v Bohumíně Záblatí, nedopadl moc pro Rychvald moc dobře. Nejvýše dosáhl Jakub Fic a to na šesté místo, bývalý člen MS Rychvald Petr Mamica  byl o stupínek lepší - páté místo. Celkem se sjelo 16 střelců a soutěžilo se sériově ve střelbě na AT.
 
23.5 - Kulový čtyřboj malorážkou (K4M) v Havířově Stružníku - Kamil Kazický, Pavel Jeník, Jakub Fic a Jaromír Dadok si zajeli zasoutěžit pro změnu v kulové střelbě. Jen Jakub Fic má s těmito závody doposud zkušenosti....a štěstí přálo - Kuba se umístil na prvém místě z celkového počtu 20 střelců nástřelem 370 bodů ze 400 možných (na terči sedící lišky dosáhl plný počet bodů - 100, což se na tomto závodu ještě nikomu nepodařilo). Tento závod se započítával i do okresní ligy, kterou momentálně družstvo MS Rychvald vede (1122 bodů).
 
23.5 - Tentýž den jako kulový čtyřboj se pořádalo i Smažení vaječiny. Odpoledne po závodech ve Stružníku jsme si všichni jeli ještě zastřílet na brokovou střelnici do Heřmanic. Kamil Kazický by mohl použít slavný citát vojevůdce Jůlia Caesara "veni, vidi,vici"  během jedné hodiny a s pouhýma třema položkama dokázal zvítězit v celém závodu......Nemusíme se za Heřmanice vůbec stydět. Po náročném střeleckém dni tedy - Kamil Kazický 1.místo, Pavel Jeník 7.místo a Tomáš Schramm společně s Jaromírem Dadokem obsadili 9. ještě hodnocené místo. Střeleckého klání v Heřmanicích se účastnilo cca 30.střelců.
 
31.5 - Na Memoriálu Jaromíra Pipreka v Karviné Dolech, jsme se letos neumístili - opět jsme na Piprekovi vyhořeli. Nejlépe dopadl Jakub Fic, bral "bramborovou" za čtvrté místo. Tato soutěž se započítavala do Okresní ligy, kde jako družstvo MS Rychvald stále zatím vedeme.
 
28.6 - Na okresní střelecké závody družstev jsme letos postavili dvě družstva. Kamil Kazický, Pavel Jeník a Jakub Fic nastoupili, již klasicky spolu v družstvu-Rychvald I. Složení druhého družstva Rychvald II.  bylo Tomáš Schramm, Štefan Tichý a Jaromír Dadok. Celkem se do soutěže přihlásilo pouze sedm družstev, některé spolky se vůbec neúčasnily což je ostuda. Tentokrát při nás stálo štěstí a všichni střelečtí bohové, Orlováci nezasáhli poslední dva terče a my jsme mohli slavit. Takže Rychvald I. (Kazický, Jeník, Fic) obsadil (nástřelem 103) 1.místo a pro Rychvald II. (Schramm, Tichý, Dadok) 5.místo. Závody se konaly na střelnici v Karviné Dolech a soutěžilo se Automatickém trapu 2x20 pro každého závodníka.
 
4.7 - Dolany u Olomouce - uzavřený závod 3x15 terčů v Americkém trapu. Pavel Jeník obsadil 8.místo ze 47.střelců celého kraje.
 
1.8 - Pavel Jeník, Jan Drápela, Štefan Tichý a Kamil Kazický si zasoutěžili o velký putovní pohár Velké ceny Bohumína ovšem letos na něj žádný rychvaldský střelec nedosáhl. Pavel Jeník se umístil na ještě hodnoceném pátém místě. Střílela se kombinace 20xBaterie + 20xAmerický trap pro každého závodníka. V závěrečném závodě PUL do druhé chyby zvítězil Petr Mamica nad Pavlem Jeníkem a vyhrál litr domácí slivovice.
 
12.9 - Pro nás neuspěšným závodem o Klubový pohár v Bohumíně Záblatí, na kterém se z našich umístil nejlépe Pavel Jeník (5.místo) skončil i druhý ročník Okresní myslivecké ligy. Letos jsme Okeresní ligu vyhráli jak v družstvech tak v jednotlivcích. V jednotlivcích obhájil loňské vítězství Jakub Fic (1.místo), naši se dále umístili takto:  4.místo-Kamil Kazický, 6.místo-Pavel Jeník, 11.místo-Petr Sobek, 13.místo-Jaromír Dadok, 19.místo-Štefan Tichý a 24.místo-Tomáš Schramm. Celkem bylo zaregistrováno 38.jednotlivců a z toho 7.družstev. V družstvech jsme letos vybojovali pro Rychvald 1.místo (Kazický, Jeník, Fic). Myslivecký spolek Rychvald měl v lize největší zastoupení střelců z celého okresu Karviná !!!
 
17.10 - Na Soutěži Babího léta v Karviné dolech obsadil Pavel Jeník 6.místo. Babího léta se ještě zúčastnil Petr Sobek jako soutěžící i jako rozhodčí. Nově se na Babím létě střílelo mimo Amerického trapu a Loveckého kola i na běžící terč zajíce.
 

sezóna 2014

1.5 - Po třech úspěších a zlatém hattricku sezón 2011, 2012 a 2013 v Havířově Bludovicích ani letos neodjel Rychvald s prázdnou.Vrátili jsme se do Rychvaldu s pohárem za druhé místo a cenou pro nejlepšího střelce závodů.V prvém kole na baterii byly naše výsledky jen průměrné, ovšem 2.místo máme jen díky téměř bezchybně odstřílené položce na Loveckém Kole.Naše družstvo bylo v klasickém složení Kamil Kazický, Pavel Jeník a Jakub Fic.Trofej pro nejlepšího střelce závodů vyhrál Kamil Kazický. Porazili jsme tentokrát jasně a s přehledem i naše ověké rivaly MS Orlová Doubrava a to i přes silná slova p. Krátkého.................
 
24.5 - opět zavoněl střelný prach tentokrát na brokové střelnici v Ostravě Heřmanicích .Střelecké závody jsou spojeny každoročně se smažením vaječiny. První místo vystřílel Kamil Kazický. V závodě pul do druhé chyby byl na prvém místě Jakub Fic, porazil celkového vítěze Kamila Kazického, takže Kamil Kazický i druhé místo v závodě pul....  Závodilo se sériově ve střelbě na baterii.
 
1.6 - se pořádal Memorial Jaromíra Pipreka na střelnici v Karviné dolech, závodilo se v kombinaci 20.terčů AT a 20.terčů LK pro každého závodníka. Jsem rád, že můžu zase napsat - Rychvald, Rychvald, Rychvald a ještě jednou Rychvald - první místo totiž vystřílel Jakub Fic.Podruhé v historii se podařilo střelci MS Rychvald na tomto závodě bodovat a to hned prvním místem (tím prvním střelcem co na Piprekovi vyhrál byl Petr Mamica v roce 1987)….dále Pavel Jeník na 7.místě a Kamil Kazický na 11.místě s chutí si s námi zastřílel i náš adept Jarda Dadok.
 
29.6 - Závody družstev OMS Karviná, naše družstvo ve složení Kamil Kazický, Pavel Jeník a Jakub Fic se umístilo na prvém místě po velkém boji jsme nakonec porazili Havířov Stružník o tři terče, takže naší chatu ozdobí další vyhraný pohár za první místo a to z nejprestižnějších závodů celé sezóny.Prvého místa jsme dosáhli zejména díky bezchybně odstřílené druhé položce ve které Jakub Fic dosáhl 2O zasažených terčů z 20 možných, což na této střelnici dokáží jen opravdoví profesionálové. Jakub je teprve dvanáctým střelcem, kterému se to od schválení střelnice v roce 2005 podařilo !
 Pavel Jeník vystřílel druhé místo v závodě "pul", kde po dramatickém souboji porazil Ing. Bohuslava Murase z Havířova.
 
5.7 - Havířov Bludovice-sériové závody jednotlivců na Baterii a Loveckém kole. V sériových závodech si může každý střelec koupit libovolný počet položek a do výsledků se započítavají jen ty nejlépe odstřílené, ovšem Rychvalďákům stačí jen šest položek aby se umístili na stupních vítězů. Jakub Fic 3.místo v Baterii a 4.místo v Loveckém kole a Pavel Jeník 5.místo v Baterii.
 
2.8 - Velká cena Bohumína se střílela za krásného počasí za účasti 15cti závodníků na střelnici v Bohumíně Záblatí. V uzavřeném kombinovaném závodě na 20xB + 20xAT pro každého střelce se umístil Pavel Jeník na 1.místě odnesl si z Bohumína velký putovní pohár a dárkový koš, který věnovalo město Bohumín. Takže putovní pohár zůstává i nadále v Rychvaldě v roce 2013 ho vyhrál Jakub Fic, který se letos umístil na šestém místě.V závodě si zasoutěžil i náš adept Jaromír Dadok a to s dobrými výsledky. Na pátečním tréninku rozbíjel úspěšně asfaltové terče i Štefan Tichý.
 
16.8 - Jakubčovice nad Odrou, Pavel Jeník tentokrát jako jediný střelec z Rychvaldu se zúčastnil tohoto střeleckého klání v nádherném prostředí Oderských vrchů.Ovšem po dvou vítěztvích sezón 2012 a 2013, tentokrát na putovní pohár nedosáhl a skončil na hodnoceném pátém místě.
 
13.9 - Na Klubovém poháru  v Bohumíně nedosáhl tentokrát žádný Rychvaldský střelec na stupně vítězů. Pavel Jeník skončil na pátém místě.Celkem se sjelo 16.střelců, za Rychvald soutěžil i Jakub Fic. Tento závod byl zároveň posledním závodem jehož výsledky se započítavaly do Okresní střelecké ligy, kterou letos vyhlásil Bohumínský střelecký klub společně s OMS Karviná.
 
18.10 - Střelecká soutěž Babího léta. V kombinovaném závodě na Automatickém trapu a Loveckém skeetu se naší střelci tento rok neumístili nijak valně. Jakub Fic 6.místo a Pavel Jeník 8.místo. Ale to by nebyl Rychvald, aby se jen tak vzdal a aspon něco nevyhrál, my totiž bojujeme do posledního broku v kapse.....Jakub Fic vystřílel na těchto závodech ovšem až v závodě pul (do druhé chyby) 1.místo a cena, kterou dostal byla snad lepší než pro vítěze hlavní soutěže....
 
19.10 - O cenu Svatého Huberta se střílelo opět v Karviné Dolech na AT. V tomto vyřazovacím závodě, který pořádal OMS Karviná soutěžil za Rychvald jen P.Jeník a i přes výborný nástřel byl vyřazen v prvém kole.
 
Střeleckými závody 13.9 v Bohumíně skončil i první ročník Okresní ligy myslivecké střelby 2014, kterou vyhlásil OMS-Karviná společně s Klubem Sportovní Lovecké Střelby - Bohumín. Tato soutěž byla přístupná pro každého myslivce nebo družstvo mysliveckého sdružení, které spadá pod OMS-Karviná. Do této soutěže se započítavaly výsledky pěti střeleckých soutěží a to Kulový čtyřboj-Havířov Stružník, Memorial Jaromíra Pipreka-Karviná Doly, Soutěž družstev OMS Karviná, Sériovka-Horní Bludovice a Klubový pohár-Bohumín.
Celou tuto střeleckou ligu v  jednotlivcích  vyhrál člen MS Rychvald Jakub Fic (dosáhl 1070bodů), Pavel Jeník se umístil na 4.místě (696bodů) a Kamil kazický obsadil 25.místo. Celkem se ligy účastnilo 52.střelců a 8.družstev. Jako družstvo MS Rychvald jsme skončili na 5.místě. Takže máme momentálně nejlepšího střece okresu Karviná. Oficiální vyhlášení výsledků proběhne na Mysliveckém sněmu příští rok.
 
 
 
 
 

sezóna 2013

1.5 - Takže první střelecká soutěž sezóny je za náma.Vyhráli jsme v Havířově Bludovicích na střelnici Zaguří už potřetí za sebou první místo, Robert Záruba by řval "vítej zlatý hattricku..." Na těchto závodech se nikdy v historii nepodařilo žádnému družstvu vyhrát třikrát za sebou první místo - Rychvald je první....Kamil Kazický, Pavel Jeník a Jakub Fic se nástřelem 55 z 66 možných terčů umístili na místě nejvyšším.Závodilo se v kombinaci baterie a loveckého kola.

11.5 - Memoriál Oldřicha Hermana, přes velkou nepřízeň počasí se do Záblatí sjelo 18.střelců.Jelikož jsme tento závod organizovali tak nezbylo moc času na soutěžení, ale i tak jsme si zastříleli, Jakub Fic dopadl nejlépe na hodnoceném 5.místě, Zdeněk Kopka a Pavel Jeník se nevešli do hodnocených míst.

25.5 - Ostrava Heřmanice, smažení vaječiny spojenou se střeleckými závody je již v Heřmanicích tradicí.Letos se sešlo celkem 35 střelců a z Rychvaldu to byl Petr mamica, Josef Suchopa, Zdeněk Kopka, Tomáš Schramm a Pavel jeník, který se umístil na sedmém místě.

2.6 - Memoriál Jaromíra Pipreka v Karviné nedopadl pro nás střelce nejlépe to by Olda Herman radost neměl, ale měl by určitě radost s nového psychologa teamu Matesa Sobotíka, který vypotil HLÁŠKU STOLETÍ, když nám přišel podat ruku na začátku soutěže sebevědomý Kamil Krátký a zeptal se třináctiletého Matesa čípak je tak mu Mates odpověděl zcela s klidným výrazem ve tváři..... " NEVYHRAJEŠ !!! " a stalo se......Jinak Kamil Kazický 7.místo, Jakub Fic 9.místo a Pavel Jeník 14.místo, jako tradičně jsme na Piprekovi vyhořeli.

30.6 - Takže vážení přátelé i letos bude jméno MS-Rychvald zapsáno do statistik OMS Karviná.Na prestižní soutěži družstev jsme sic posrali co jsme mohli, ale i tak jsme vybojovali třetí místo - K.Kazický, P.Jeník a J.Fic.Jasně nás porazila Orlová Doubrava a Havířov Stružník, který skončil na druhém místě.

5.7 - V Havířově Bludovicích se našim střelcům moc nedařilo.Jakub Fic skončil na šestém místě v Loveckém Kole a Pavel Jeník obsadil 9.místo v baterii.

3.8 - 21.střelců se sjelo na Velkou cenu Bohumína, za velmi krásného počasí se soutěžilo v kombinaci 20xBaterie + 20xAutomatický trap pro každého závodníka.Na prvním místě se umístil Jakub Fic a odnesl si krásný putovní pohár a dárkový koš, který věnovalo Město Bohumín.Za MS-Rychvald byla tentokrát velká účast, Pavel Jeník 5.místo, Kamil Kazický udolal v rozstřelu o 11 a 12 místo Zdenka Kopku.Cvičně si pak vyzkoušel střelbu na asfaltové terče i náš kamarád Přemysl Pastucha.

17.8 - Triumfální závěr střelecké sezóny je dokonán.Pavel Jeník a Jakub Fic se umístili na prvých dvou místech na Memoriálu Františka Vítka v Jakubčovicích nad Odrou.Z 26. střelců se umístil P.Jeník na prvém místě (nástřelem 76 z 80 možných) a J.Fic na druhém místě (nástřelem 75 z 80 možných).Povedlo se obhájit loňské prví místo a putovní pohár zůstává i dalším rokem v Rychvaldě.

31.8 - Fulnek Vlkovice - Velká cena Novojičínska.Pavel Jeník a Jakub Fic se umístili do pátého místa.Jakub na 4.místě a Pavel na 5.místě z celkového počtu 33.střelců celého kraje, (ikdyž po odstřílení první položky na tom byli hooooodně dobře, Pavel plný počet - 25 z 25 a Kuba ztrácel jeden terč), ale i tak je to pro naše střelce velký úspěch.Pouze jeden terč nás dělil od vítězství !!! Na 2, 3, 4 a 5 místě měli všichni stejný nástřel a rozhodovalo pouze skóre.Zdeněk Kopka ze závodu osdstoupil.

14.9 - Na klubový pohár do Bohumína se sjelo 19 střelců.Střílelo se na Automatickém Trapu a hodnotilo se bodově, zásah 1.ranou za 2body a zásah na druhou ránu za bod.Pavel Jeník se umístil na prvém místě nástřelem 80 bodů z 80 možných.

13.10 - Cena Babího léta v Karviné Dolech nenalákala mnoho střelců (pouhých 12), ale i tak jsme si krásně zastříleli.Soutěžilo se na 25terčů AT a 25 terčů LS.Jakub Fic se umístil na krásném druhém místě, takže Rychvald opět na "bedně".P.Jeník skončil až na sedmém místě.Pořadatelé měli připravené hodnotné ceny, takže byl oceněn každý střelec.

20.10 - Cena Svatého Huberta - Karviná Doly.Na toto střelecké klání se sjelo pouze 8.střelců, ale jedni s nejlepších.Ve vyřazovacím závodu na Americkém trapu vyřadil P.Jeník v prvém kole Milana Pěchoviče a dostal se do finále, to však lépe zvládl Pavel Mezera, tak P.Jeník obsadil i tak krásné druhé místo.

28.10 - Střední lesnická škola hranice, tohoto sportovního klání a asi posledního závodu sezóny se zúčastnilo 51.střelců.V kombinaci LK a AT se nejlépe umístil Jakub Fic (který na této střelnici začínal svou střeleckou kariéru) a to na 15.místě. P.Jeník a K.Kazický skončili ve druhé polovině startovního pole.

sezona 2012


 

Srpen 2012 - Zpravodaj města Rychvald 

28.1 - Vážení přátelé, konečně !!! Střelnice v Bohumíně opět začíná fungovat, letos jsme si byli už cvičně zastřílet.Kluky tam čeká ještě spouta práce, ale to pujde a hoši jděte do toho a buďte rádi, že máte svojí střelnici a navíc v tak dobrém místě.Držíme palce a rádi k vám budem jezdit.     https://brokovastrelba.webnode.cz/

11.2 - Tak kluci v Bohumíně to myslí opravdu vážně! Cvičné střelby v Záblatí opět proběhly za velmi mrazivého počasí, ale s výbornou organizací a občerstvením.Takže jsme si zase parádně zatrénovali.

 

1.5. - Rychvald opět zářil, uvedli jsme se skvěle do nové sezóny 2012 v závodech družstev v Havířově Bludovicích jsme obhájili loňské vítěztví.Kamil Kazický, Pavel Jeník a Jakub Fic vystříleli Rychvaldu další skvělé 1.místo z 12.družstev a ozdobili naší hájenku dalším vyhraným pohárem.Střílela se kombinace 10x baterie a 12x Lovecké kolo.

 

12.5 - I za velmi špatného počasí se konal seriový závod jednotlivců ve střelbě na baterii v Ostravě Heřmanicích a nasbíralo se 32 střelců.Rychvald se sešel celkem v hojném počtu P.Jeník, Z.Kopka, K.Kazický, J.Fic a T. Schramm a umístění: do hodnocené desítky se vešel K.Kazický 5.místo, P.Jeník 8.místo a T.Schramm 10.místo.

26.5 -  Memorial Oldřicha Hermana, tuto soutěž organizoval Klub sportovní střelby Bohumín na střelnici v Bohumíně Záblati a byl pojmenován na počest našeho čestného člena a výborného střelce p. Hermana, který nás loni opustil.Za krásného počasí se sešlo se celkem 31.střelců a odstřílelo se celkem 213 položek.Čekal jsem akorát větší účast Rychvalďáků, navštívil nás jen kulturní Pepa Lipjak, který si vyzkoušel i střelbu na střelnici, pak jako diváci místopředseda Mirek Volný a Přemek Pastucha.Pavel Jeník, Kamil Kazický, Kuba Fic, Zdeněk Kopka a Jan Drápela se zučastnili i soutěže, ale výsledky nebyly nijak valné, měli jsme 10,11 a 15 hodnocené místo.Janu Drápelovi moc děkujeme za pomoc při organizaci závodů.

3.6  -  Memorial Jaromíra Pipreka-střelnice Karviná Doly.Kombinovaného závodu (LK, AT) se zúčastnili tři střelci z Rychvaldu - Pavel jeník obsadil 7. místo o které se podělil s Ladislavem Ciecialou shodným nástřelem 28.terčů, dále Kamil Kazický, 10.místo a Jakub Fic 12.místo.No, jako již tradičně se nám na Piprekovi vůbec nedařilo.

23.6 - Memorial Teodora Bilana v Havířově Stružníku,  nejeli jsme bodovat, ale tentokrát jsme si jeli (P.Jeník a J.Fic) jen zatrénovat, odreagovat se a poklábosit s přáteli s výsledky jsme byli spokojeni, držíme si stále své průměry.

30.6 - Závody tříčlenných družstev OMS-Karviná. Kamil Kazický, Pavel Jeník a Jakub Fic vybojovali pro MS-Rychvald krásné druhé místo, tentokrát jsme jasně porazili loňské vítěze (MS-Karviná), ale zabojovala Orlová Doubrava - náš odvěký rival, která nás porazila, ale jen tak tak o dva terče nástřelem 91 proti našim 89, ale i tak krásné umístění z 11.družstev okr. Karviná, ozdobili jsme naší chatu dalším vyhraným pohárem.Pánové děkuji za krásné sportovní zážitky.

28.7 - Závody družstev ve střelbě na asfaltové terče ve Fulneku Vlkovicích-Závod o Pohár střelnice Hubert, byl letos přejmenován na Memorial p. Kvity a Rychvald zase bodoval.K.Kazický, P.Jeník a J.Fic vybojovali v lovecké kombinaci AT+LK společným nástřelem 111terčů nádherné 3.místo, letos zvítězilo družstvo z Opavy (116) a na druhém místě MS-Březová (113).Ovšem k naší obrovské spokojenosti, náš ověký rival-MS Orlová Doubrava (Pěchovič, Rozbroj, Krátký) až na 5.místě a smíšené družstvo OMS Karviná (Hinčica, Muras, Halfar) na místě 8. takže daleko za náma.

4.8 - Dámy a pánové až na nízkou účast střelců (20) byla Velká cena Bohumína super závod, střílela se klasická baterie po 10 terčích, za rychvald nastoupil akorát Zdeněk Kopka a Pavel Jeník, ale jelikož se podíleli na organizaci závodů, nebyl čas se plně soustředit na střelbu, oba dva se umístili v první polovině startovní listiny.Vítězem se stal Petr Štěpnička, na druhém místě "domácí střelec" Martin Slanina a třetí Svatopluk Hinčica - výhercům ještě jednou gratulujeme .

18.8 - Jakubčovice nad Odrou-Memorial F.Vítka, tak škoda no - střeleckých akcí se účastní čím dál míň členů, ale co se dá dělat.Rychvaldu jsme ani ve dvou střelcích ostudu neudělali  P.Jeník vybojoval 1.místo nástřelem 77.bodů z 8O.možných, ale jen díky poslední čtvrté položce a Jakub Fic se umístil na 7.místě.

8.9 -  Střeleckého klání o klubový putovní pohár v Bohumíně se zúčastnilo 21 střelců, stříleli jsme baterii a jako první skončil "opět" Petr Štěpnička, jako druhý "opět" Martin Slanina akorát na třetím místě se to pořád mění - Tomáš Majer vybojoval bronzovou příčku.V bohumíně prostě Rychvald asi nezaboduje, P.Jeník skončil na šestém místě.

21.10 - Vyřazovací závod v Karviné Dolech, pánové ze střelecké komise si na nás vymysleli vyřazovací závod, ale bohužel se sešlo pouze 12 střelců.Petr Mamica a Pavel Jeník neuspěli a vypadli již v prvním kole.No snad se příští roj sjede více střelců a tím bude závod zajímavější.

22.12 - Sranda závod v Bohumíně Záblatí- -P.Jeník a Z.Kopka se rozstřelovali o 3.místo, nakonec tedy P.Jeník 3.místo a Z.Kopka 4.místo.

Sezóna 2011                     

 1.května

 Závody družstev v Havířově Bludovicích byly první větší střeleckou akcí sezóny a bodovali jsme! Střílela se kombinace 1x10 terčů baterie a zkrácené lovecké kolo 1x12 terčů.Postavili jsme dvě družstva MS-Rychvald.

Družstvo Rychvald I. - Kamil Kazický (16), Pavel Jeník (17) a Jakub Fic (16) se umístilo na 1.místě  (celkový nástřel 49.)

Do družstva - Rychvald II. jsme museli  jako třetího narychlo povolat našeho kamaráda z Českého Těšína - Petra Štěpničku, který vyhrál cenu pro nejlepšího jednotlivce celého závodu, tímto bych mu chtěl poděkovat, že přijel, že ukázkově reprezentoval Rychvald a nenechal nás ve štychu.

Takže Rychvald II. - Gabriel Sedláček (4), Jan Drápela (8) a Petr Štěpnička (18) celkově 4.místo (nástřel 30).

 

14.května

Na tradiční "Smažení vaječiny" spojeného se střeleckými závody v Ostravě Heřmanicích se sešlo 41.závodníků a odstřílelo se přes 240 položek.Střílela se seriovka po 10.terčích v položce a hodnotily se vždy tři nejlepší položky.Každý si mohl zakoupit položek kolik chtěl, prodej byl ukončen v 16.00 hlavním rozhodčím p. R.Šmídem.Rychvald se sešel hojném počtu: Drápela, Kopka, Kazický, Jeník, Schramm, Fic a na pátečním teninku: Mižďoch, Suchopa a Mamica. Hodnotilo se do 10.místa a konečné umístění našich střelců - Pavel Jeník 7.místo a Kamil Kazický 8.místo, ostatní byli mimo hodnocenou desítku.

 

28.května

Na okresním přeboru v Ostravě-Staré Bělé (K4M, LK, UT) vystřílel Jakub Fic, letos jako jediný "reprezentant" MS Rychvald dvě 4. místa v obou brokových disciplínách.(UT, LK)

 

5.června

V Memoriálu Jaromíra Pipreka v Karviné dolech se nám jako tradičně moc nedařilo.Nejlepší "rychvalďák" byl Jakub Fic, který skončil na 7.místě, P.Jeník (11) a G.Sedláček (14). 

 

11.června

Memoriálu Teodora Bilana v Havířově Stružníku se zúčastnilo 35. střelců za Rychvald jen Pavel Jeník a Zdeněk Kopka.Do hodnoceného 10.místa se vešel Pavel Jeník, umístil se na 6.místě.Závod vyhrál juniorský mistr ČSSR Jan Hartoš.

26.června

Závody družstev OMS Karviná proběhly jako každým rokem na překrásné střelnici v Karviné Dolech.Letos soutěžilo 15.družstev, tři družstva byly mimo OMS Karviná (Štěpničkova, MS-Baška a team Střelnice Corado Ostrava).Naše dvě družstva ve složení: MS Rychvald I. : P.Jeník, J.Fic, T.Schramm a družstvo Rychvald II. : G.Sedláček, J.Drápela a Z.Kopka nastoupilo s černými páskami na úctění památky zemřelého trenéra Oldřicha Hermana rovněž organizátoři soutěže vzpoměli při nástupu jeho osobnost a vyhlásili minutu ticha.Celkové umístění našich, tedy: MS Rychvald I. 3.místo (Jeník 34, Schramm 24, Fic 29, celkově 87) takže naší chatu opět ozdobí další vyhraná trofej našich střelců.Rychvald II.: 8.místo (Sedláček 18, Drápela 17, Kopka 25 celkem 60.).Pro zajímavost nás jasně přestílelo MS Karviná St.Město nástřelem 93, které vyhrálo 1.místo a Orlová Doubrava té to zase vyšlo tak-tak stejným nástřelem jako my 87, ale díky lepší druhé položce se posunuli na 2. místo.

5.července

MS-Bukovina-Havířov Bludovice, seriový závod jednotlivců v LK a Baterii.Jan Drápela, Zdeněk Kopka, Tomáš Schramm, Kamil Kazický a Pavel Jeník díky hezkému počasí byla poměrně hojná účast našich střelců, nejlépe z našich se umístil na 6.místě P.Jeník.

30.července

První ročník Mezinárodního závodu družstev-O pohár střelnice Hubert ve Vlkovicích u Fulneku se pořádal 30.7 a střílela se kombinace 25AT+20LK. Ve spolupráci s MS-Havířov Stružník jsme poskládali družstvo, které jsme symbolicky pojmenovali „Družstvo rozhodčích“. Pavel Jeník, Jakub Fic a ing Bohuslav Muras.V této mezinárodní soutěži jsme vyhráli PRVNÍ MÍSTO o které jsme se rozstřelovali s družstvem MS-Orlová Doubrava (Pěchovič,Rozbroj,Krátký) a tento rozstřel na stanovišti č.4 LK jsme zvládli o jeden terč.Po základní části soutěže byl náš celkový nástřel shodně 112 terčů.Takže bych to hodnotil jako obrovský úspěch-dvě družstva mysliveckých sdružení OMSu Karviná na prvých dvou místech a mezi takovými městy jako je Opava, Olomouc, Jablunkov, Fulnek atd. a dokonce družstvo ze Slovenska a Slovinska.K našemu velkému úspěchu přispěl hlavně Jakub Fic, který vyhrál celou soutěž jako jednotlivec ze 45střelců (15.družstev) a odnesl si nádhernou cenu a na třetím místě jednotlivců byl Milan Pěchovič.Chtěl bych moc poděkovat Bohoušovi Murasovi, že přijel, nenechal nás ve štychu,(to proto, že se o závodech dozvěděl teprve jeden den před samotným závodem) a že nás podržel výborným výkonem.

14.srpna

Luboměř pod Strážnou do vojenského prostoru Libavá se sjelo 53 závodníků.Střílela se kombinace AT+LK+VV.Pavel Jeník a Jakub Fic se umístili shodným nástřelem někde uprostřed startovního pole.Hlavně jsme si jeli vyzkoušet třetí disciplínu, kterou nikdo z nás ještě nestřílel - Vysokou Věž a s výsledky jsme byli spokojeni.

20.srpna

Další brokové klání-Memoriál Františka Vítka v Jakubčovicích nad Odrou.Letos jsme nebodovali, nedařilo se tak jako loni umístili jsme se na 7. J.Fic a na 8.místě P.Jeník.

27.srpna

Cena Novojičínska se letos střílela na střelnici ve Vlkovicích a jako jediný "reprezentant Rychvaldu" Jakub Fic se umístil na nádherném 3.místě v obou disciplínách.Střílela se kombinace 2x25 AT a 2x20 LK

27.srpna

Téhož dne jako cena Novojičínska probíhal i seriový závod ve Stružníku.Na 5.místě se umístil Pavel Jeník za Rychvald nastoupil ještě Jan Drápela.

16.říjen

Poslední střeleckou akcí sezony byla soutěž Babího Léta na střelnici v Karviné Dolech, střílela se kombinace 1x25AT+1X25LS.Pavel Jeník se umístil na třetím místě po rozstřelu s Milanem Pěchovičem.Letos se učastnilo pouze 13.závodníků z Rychvaldu závodil ještě Elek Sedláček a úlohy zapisovatele se ujal Jan Drápela.

 

Sezóna 2010

1.ledna

V historii první novoroční střílení proběhlo v Karviné dolech.Pod vedením trenéra O.Hermana jsme si bouchli jak Lovecké kolo tak i Americký trap za hojné účasti našich střelců. (Kazický, Schramm, Sedláček, Drápela, Jeník, Fic).Takže jsme úspěšně odstartovali sezónu.

1.května

se uskutečnil 1.ročník závodů tříčlenných družstev v Havířově Bludovicích. Dozvěděl jsem se to jeden den před samotným závodem, takže jsem nemohl postavit samostatné Rychvaldské družstvo.
Na poslední chvíli jsme složili smíšené družstvo ve složení:

Zdeněk Novotný  (Heřmanice) - kapitán družstva
Ladislav Cimala   (Č.Těšín)
Pavel Jeník         (Rychvald)

Střílela se kombinace 1x10 baterie a zkrácené lovecké kolo na 12terčů (bez dvojstřelů).Celkově jsme se umístili na čtvrtém místě z 8 družstev.
Jen symbolicky byl vyhlášen nejlepší  jednotlivec - tím se stal Pavel Jeník nástřelem 19 z 22 možných.
Příští rok snad sestavíme samostatné Rychvaldské družstvo-termín má být zase 1.5 2011.

29.května

Na okresním přeboru jednotlivců v Ostravě Staré Bělé se jako nejlepší z Rychvaldu umístil Jakub Fic, který vybojoval krásné 4.místo na Loveckém Kole a to za silné konkurence minimálně čtyř reprezentantů České Republiky.Dále  o 6.místo (spolu se třemi dalšími střelci) v Univerzálním Trapu se podělili Tomáš Schramm a Kamil Kazický, nástřelem 35 z 50 možných.

6.června

Memoriál Jaromíra Pipreka na střelnici Karviná Doly, kombinovaný závod 1x20 Americký Trap + 1x20 Lovecké Kolo.Obsadili jsme 6., 12., 16. a 20. místo.Přičemž nejlépe nastřílel Kamil Kazický, ale rozhodně nejsme s výsledky vůbec spokojeni.

12.června

Sériovka v Havířově Stružníku (10 B).Závody vyhrál J. Hartoš. K.Kazický byl z Rychvalďáků opět nejlepší slkončil celkově na 11.místě, ale nás zajímalo hlavně umístění našich členů, počítáno ze čtyř nejlepších položek:

Kazický - 37

Jeník - 35

Fic J. - 28

Schramm - 27

Sedláček - 27

27.června

Proběhl nejprestižnější závod celé sezóny, závod tříčlenných družstev v Americkém Trapu (2x20), které pořádal OMS Karviná na střelnici Karviná Doly.Oldřich Herman postavil družstvo Rychvaldu a jeho volba byla dobrá.Na nástup se postavili: jako kapitán družstva Kamil Kazický, Pavel Jeník, Tomáš Schramm, jako náhradník vše bedlivě sledoval Jakub Fic a trenér Odřich Herman.V těžké situaci, za velké konkurence (hlavně MS-Havířov, MS-Orlová) a den po našich "Rychvaldských" srnčích hodech jsme stanuli na stupních vítězů. Vybojovali jsme 1.MÍSTO nástřelem 93 ze 120 možných jsme suverénně porazili Havířov Stružník o 3 terče. Rovněž stojí za zmínku, že nejlepším jednotlivcem a výhercem láhve Skocké Whisky se stal Kamil Kazický, který vyřadil v rozstřelu (AT) na jeden náboj Stanislava Rozbroje (MS-Orlová) a v závodě do druhé chyby na (LK) se z našich nejdále dostal Pavel Jeník (5.místo) Takže celkové konečné pořadí družstev je:

1. MS-Rychvald  (nástřel 93)

2. MS-Havířov Stružník  (nástřel 90)

3. MS-Orlová  (nástřel 88)

5.července

Závodu jednotlivců v Havířově-Horních Bludovicích ve střelbě na asvaltové terče jsme se zúčastnili v hojném počtu.Kamil Kazický, Jan Drápela, Elek Sedláček, Pavel Jeník a Jakub Fic.Výsledky byly uspokojivé Kamil vystřílel třetí místo, Pavel Jeník a Jakub Fic se podělili o páté místo, hlavně díky tomu, že jsme dokázali každý střelit v závěru závodu po 10 terčích z 10 možných.

17.července

Proběhl 1.ročník Ceny Kooperativy o putovní pohár v Ostravě Heřmanicích.Hned ráno nás přivítal ředitel závodu p. Mikeska, hlavní rozhodčí p. Lumír Bieroš a příslušníci POLICIE ČR - městského ředitelství Ostrava, kteří nás pro změnu přivítali-dechovou zkouškou (semozdřejmě s výsledkem-Bez závad).Střílel se seriový závod po 10.terčích a hodnotily se tři nejlepší položky.Pro naše sdružení to byl snad nejlepší závod sezóny, který suverénně vyhrál Tomáš Schramm odnesl si krásný pohár a hodnotnou cenu, ale ani ostatní naší členové nezůstali pozadu - Jakub Fic, Kamil Kazický a Pavel Jeník se umístili do hodnoceného 10.místa a všichni si odnesli z Heřmanic cenu.Trenér Oldřich Herman to označil jako obrovský úspěch našich střelců a jako první pogratuloval Tomášovi za bezvadný výkon a napil se s poháru, který musel vítěz zcela nalnit.

 31.července

Sdružený závod družstev v AT a LK ve Fulneku Vlkovicích  -  O Pohár starosty města Fulnek.Kamil Kazický, Pavel Jeník, Jakub Fic a Elek Sedláček přičemž Elek střílel za smíšené družstvo společně s Jaromírem Smolíkem a ing. Antonínem Režnarem.Skončili jsme na 7. místě ze 16. družstev, přičemž se sjeli střelci skoro celé moravy jak jižní tak severní.

7.srpna

Jakubčovice nad Odrou-probíhal seriový závod jednotlivců O putovní pohár starosty města Jakubčovic ve střelbě na baterii.Počet terčů v položce 12 a bodové hodnocení zásahů jsme zažili vůbec poprvé.Zásah první ránou byl za 2.body a zásah až druhou ránou za 1.bod a zhodnotili jsme, že je to velice zajímavé hodnocení.V takovém závodě se skutečně ukáže kdo je profík.Celkový počet 38.střelců a umístění: Kamil Kazický 2.místo, Jakub Fic 6.místo, Pavel Jeník 7.místo.

21.srpna

Opět Jakubčovice nad Odrou-Memoroial Františka Vítka O putovní pohár, jednalo se o seriový závod jednotlivců ve střelbě na baterii, ale tentokrát se jednalo o 20.terčů pro každého.Hodnotily se dvě nejlepší položky a tak jako v minulém závodě se hodnotilo bodově.Stanuli jsme po zásluze na stupňích vítězů a odnesli jsme si krásné ceny.Z celkového počtu pouze 18. střelců jsme se umístili takto: Pavel Jeník 2.místo, Kamil Kazický 3.místo a Jakub Fic 6.místo      

10.října

Cena babího léta - poslední závod sezóny proběhl v Karviné Dolech.V kombinaci Amerického trapu a Loveckého skeetu.S celkového počtu 23.střelců se nejlépe s našich umístil Pavel Jeník na 9.místě  nástřelem 36 z 50.možných.Dále se zúčastnili závodu - Kamil Kazický (14.), Gabin Sedláček a jako divák se dostavil i Josef Knap.     

 

 Sezóna 2009

28.března

Jsme byli v tradiční sestavě (Kazický, Jeník, Schramm) na střelnici v Karviné dolech trénovat americký trap a lovecké kolo.Po zimní přestávce byly výsledky uspokojivé.Ovšem to lovecké kolo, nejde a nejde..........!?

16.května

Konalo MS-Heřmanice střelecké závody na baterii, z Rychvalďáků dopadl nejlépe Kamil, který skončil na 3.místě z celkového rekordního počtu 42.střelců.Ovšem opět zazářil náš poradce a trenér - Olda Herman, který ve svých 76. létech nastřílel 10. holubů z 10. možných.Sklidil samozdřejmě velký aplaus a gratulace, opravdu klobouk dolů.

7.června

Se konal tradiční Memorial J.Pipreka na střelnici v Karviné Dolech.Střílel se kombinovaný závod 20.terčů Americký trap a 20.terčů Lovecké kolo pro každého a zúčastnilo se celkem 24. střelců.Soutěž vyhrál Judr. Jindřich Cigán z Hatě.Od nás byl nejlepší opět Kamil, který byl na 6.místě a Elek na krásném 10.místě.Elek dostal rovněž pamětní list pro druhého nejstaršího střelce memorialu.Pro všechny střelce byly hodnotné ceny.
 Po prvních položkách AT jsme na tom byli všichni dobře, ale zase nás vydusilo Lovecké kolo.Mimo soutěž si s chutí zastřílel i J.Mižďoch-jen ať si zvyká, aby mohl doplnit naše řady sportovních střelců.
 Excelovali jsme ale v závodě do druhé chyby v AT (kolo pul), Tomáš s Pavlem skončili na druhém a třetím místě.Střílelo se s extrémních pozic - za pochodu, za běhu, v sedě, v kleče a kdyby se nerozhodlo tak by si na nás hlavní rozhodčí R.Šmíd vymyslel snad i polohu v leže.

13. června

MS-Havířov Stružník pořádalo sériový závod ve střelbě na asvaltové terče. Počasí přálo, ceny byly velmi atraktivní, ale bohužel jsme na ně nedosáhli. Hodnotily se čtyři nejlepší položky. Stříleli jsme v sestavě: Kamil, Pavel, Tomáš, Elek a Olda Herman.

28.června

ČMMJ, o.s. - OMS Karviná pořádala závod tříčlenných družstev ve střelbě na asfaltové terče. Střílelo se 1 x 20 terčů Amerického trapu pro každého člena družstva na střelnici Karviná Doly. Celkem se závodu účastnilo 9. družstev Mysliveckých spolků v okr.Karviná. Družstvo našeho MS-Rychvald ve složení: Sedláček, Jeník, Schramm nedopadlo špatně. Vystříleli jsme druhé místo a vybojovali krásný pohár.

1.místo: MS-Orlová - nástřel 44.

2.místo: MS-Rychvald - nástřel 42.

3.místo: MS-Havířov Stružník - nástřel 39.

18.července

proběhla Cena Kooperativy, kterou každoročně pořádají heřmaničtí na své střelnici. 2x25 holubů universálního trapu pro každého střelce. Tentokrát hájil naše barvy jen Tomáš Schramm  a přes velkou konkurenci se umístil na krásném 11.místě.

22.srpna

se konaly závody tříčlenných drůžstev ve střelbě na asvaltové terče na střelnici v Ostravě Heřmanicích (2x20terčů baterie).Sportovního klání se zúčastnilo 16. družstev širokého okolí.Naše sdružení reprezentovalo letos pouze jedno družstvo ve složení Sedláček (nástřel 24), Schramm (nástřel 34), Jeník (nástřel 35).Kapitán družstva Sedláček měl plán umístit se do 8.místa v první polovině startovního pole.Po prví položce jsme se byli na druhém místě, ale nakonec jsme se umístili jako loni na hezkém čtvrtém místě nástřelem 93 ze 120 možných.Plán jsme splnili a doufáme, že příští rok se dostaneme na stupně vítězů.Pro zajímavost vyhrálo jedno ze tří družstev Heřmanic.

1.MS-Heřmanice nástřel 99 + rozstřel 40

2.MS-Orlová nástřel 99 + rozstřel 37

3.MS-Havířov Stružník nástřel 97

11.října

Gabin Sedláček, Jakub Fic a Tomáš Schramm se podíleli na reprezentaci MS-Rychvald ve sdruženém závodě jednotlivců v Karviné Dolech-1.ročník Babího léta.Střílela se kombinace 2x20 LK a 2x20 AT.Nejlépe nastřílel Tomáš a skončil na 11.místě.(letos má na ty jedenáctky štěstí)

 

Sezóna 2008

 

1.

Dne 29.6 2008 jsme se zúčastnili střeleckých závodů družstev v Americkém Trapu, které pořádal OMS Karviná na střelnici Karviná Doly.

MS Rychvald reprezentovali:Gabin Sedláček, Kamil Kazický,Tomáš Schramm a umístili se na 7místě z 12družstev.Závod vyhlálo MS Havířov Stružník.

2.

Dne 5.7 2008 pořádalo MS Bukovina Havířov Bludovice seriové střelecké závody jednotlivců na baterii.

Za Rychvald stříleli Gabin Sedláček, Kamil Kazický a Pavel Jeník.

Kamil skončil na prvním místě a Pavel Jeník na místě třetím z celkového počtu 35. střelců.

Kamil dokonce porazil juniorského reprezentanta České Republiky Jana Hartoše, který skončil druhý.

3.

MS Hubert Hať pořádala dne 13.7. 2008 uzavřený závod 2x25terčů ve střelbě na baterii.Za Rychvald nastoupili Gabin Sedláček, Kamil Kazický a Pavel Jeník.

Kamil a Pavel se dostali do finále šesti nejlepších z 34. střelců.Nakonec skončil Pavel Jeník na třetím místě a Kamil Kazický na šestém místě.Závod vyhrál JUDr. Jindřich Cigán.

4.

19.7.2008 se konala Velká cena Heřmanic 2x25terčů v universálním trapu, za MS Rychvald nastoupili Gabin Sedláček, Kamil Kazický, Tomáš Schramm a Pavel Jeník.Přes velkou konkurenci hlavně reprezentantů České Republiky a profesionálních střelců, kteří pravidelně navštěvují závody nás amaterů jsme skončili takto:

10.-Kamil Kazický

16.-Pavel Jeník

Tomáš a Gabin skončili v druhé polovině startovního pole

Celkem nastoupilo 34 střelců a pro zajímavost se na prvním místě umístil Jaromír Zapletal ze Zlína.

5.

Dne 16.8.2008 – konalo MS Heřmanice závody tříčlenných družstev ve střelbě na asvaltové terče - baterie 2x20.Sportovního klání se zůčastnilo 18.družstev + jedno družstvo ženské, kde statečně hájila barvy Rychvaldu i Silva Schrammová.

MS Rychvald vyslalo do boje dvě družstva ve složení:

Trenér:

    Herman Oldřich

Družstvo - MS.Rychvald senioři:

1. Sedláček Gabin

2. Mamica Petr

3. Drapela Jan

Družstvo - MS.Rychvald junioři:

1. Kazický Kamil

2. Jeník Pavel

3. Schramm Tomáš

 

Družstvo seniorů se umístilo nástřelem 87 ze 120 možných terčů na krásném 5. místě, hlavně díky Petrovi, který střelil 32 ze 40možných, ale ani Elek s Kačerem se nedali zahanbit.

Junioři měli po 120 možných terčích nástřel 93 a museli se utkat v rozstřelu o třetí a čtvrté místo s Heřmanickými juniory.Rozstřel se střílel na 20 terčů pro každého a nebyl vůbec jednoduchý, totiž po vzoru Pekingského olympijského finále se sřílelo jen jedním nábojem bez možnosti opakovat.

Naši junioři v rozstřelu nastříleli 38 ze 60 možných terčů, ale bohužel to nestačilo - Heřmanice je přestřílely o dva holuby.Takže po dramatickém boji - pro juniory 4. místo.

Jen pro zajímavost : 1. místo - MS Heřmanice senioři a 2. místo - Havířov Stružník.

6.

13.9.2008

Se konala podzimní cena v brokové střelbe na 100 terčů v disciplínách 2x25baterie a 2x25 universální trap na střelnici v Haťi.V náročné soutěži jsme se neumístili nijak valně jen průměrně, ale za zmínku určitě stojí, že náš trener a manager Olda Herman v pátečním tréninku střelil 10holubů z 10možných a pouze 10náboji, což je v 75letech uctyhodný výkon a myslím, že my všichni mu můžeme závidět a vzít si z jeho střeleckého umu příklad.

7.

MS-Karviná Staré Město a MS-Doubrava pořádalo dne 11.10.2008 nultý ročník uzavřené soutěže jednotlivců o ceny v kombinovaném závodě v disciplínách Americký trap (20terčů) a Lovecké kolo (20terčů) na střelnici Karviná Doly.

Celken se zůčastnilo 21.střelců, my jsme nastoupili v již tradiční sestavě-Sedláček, Schramm, Jeník.Po prvním kole (Americkém trapu) jsme na tom nebyli tak špatně, ovšem pak přišla disciplína ve které vůbec nevynikáme.Lovecké kolo se podařilo jen T.Schrammovi, který trefil 9 z 20 holubů a z Rychvalďáků dopadl nejlépe! Celkově jsme skončili ve středu startovního pole.Soutěž vyhrál Milan Pěchovič z Orlové.

No, měli by jsme se zamyslet sami nad sebou a začít trénovat Lovecké kolo.

 

 

Kontakt

ms-r@seznam.cz

UPOZORNĚNÍ: Tato emailová adresa slouží výhradně k zasílání fotografii a nedůležítých informací.Je vybírána pouze jednou týdně a Vaše názory a informace pak projednáváme jednou za měsíc na členské schůzi !!! děkujeme za pochopení

Vyhledávání

 

                 logo spolku

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přidej na Seznam